Pasaulio valstybės vystosi vis labiau pasitikėdamos informacinėmis ir ryšių technologijomis, tokiomis kaip internetas.
Kibernetinės erdvės gyvybingumas priklausys nuo kiekvienos šalies sėkmės kuriant gebėjimus atsižvelgiant į kintančias kibernetines grėsmes, nesvarbu, ar tai susiję su technologijų sklaidos tendencijomis, technikos pažanga, socialiniais ir politiniais pokyčiais.
Spartus elektroninės erdvės vystymas suteikia ne tik daugybę galimybių, bet ir gali būti puiki terpė kibernetiniams nusikaltimams. Todėl, siekiant minimalizuoti spragas, procesų ir veiklų skaitmenizavimas turi žengti koja kojon su kibernetiniu saugumu. Kibernetinis saugumas neapsiriboja tik technologijomis ir sistemomis – tai ištisa ekosistema, kuri apjungia viešojo sektoriaus įstaigas, įvairias organizacijas, verslo subjektus, akademinę bendruomenę ir visuomenę. Tad ir priemonės, kurios užtikrina šalių kibernetinį atsparumą, turi būti kompleksinės.
Oksfordo Universiteto Pasaulinis kibernetinio saugumo gebėjimų centras (angl. Global Cyber Security Capacity Centre, GCSCC), po konsultacijų su tarptautiniais ekspertais iš viso pasaulio, sukūrė Valstybių Kibernetinio Saugumo Brandos Vertinimo Modelį (Oxford CMM), kuris padeda šalims suprasti, kas veikia, kas neveikia, ir kodėl, jų kibernetinio saugumo ekosistemose. Be to, modelis padeda sprendimų priėmėjams vyriausybėse, tarptautinėse organizacijose ir gebėjimų stiprinimo institucijose visame pasaulyje atlikti išsamius nacionalinių kibernetinio saugumo gebėjimų vertinimus, idant tinkamai nustatyti investicijų ir gebėjimų ugdymo prioritetus bei palyginti kibernetinio saugumo pajėgumus įvairiose pasaulio šalyse.